Jesteś tutaj: Start / Artykuły

Artykuły

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

„SYSTEMOWE DZIAŁANIE W SYTUACJACH KRYZYSOWYCH W SZKOLE”

22 czerwca 2017

Śmierć jest dobra. Wobec wszystkiego zła, które się dzieje na świecie, śmierć jest człowiekowi najlepszym przyjacielem (...). Śmierć jest długim snem i chłodną nocą, po upalnym dniu. Życie jest gorącym pyłem, a śmierć chłodną wodą (...) W chwili śmierci ucisza się twoje serce i przestaje się skarżyć. Chciałabym wreszcie poznać smak śmierci, i oblać się chłodna wodą”.

 

To fragment listu pożegnalnego do rodziców 17 letniej Marysi, który został odczytany na konferencji zorganizowanej przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie p.n „Systemowe działanie w sytuacjach kryzysowych w szkole.” Piękna, wrażliwa, inteligentna i bardzo samotna licealistka napisała w liście o swoim cierpieniu, braku sensu swojego istnienia. Na szczęście list wypadł z zeszytu, znalazła go koleżanka i przekazała nauczycielce. Pani z języka polskiego szybko i mądrze zareagowała. Marysia jest teraz szczęśliwą mamą, kochaną żoną. Na tamten czas nie widziała jednak rozwiązań, dopiero wsparcie osoby dorosłej, znanej, na swój sposób ważnej, zapoczątkowało zmianę.

Czytaj więcej o: „SYSTEMOWE DZIAŁANIE W SYTUACJACH KRYZYSOWYCH W SZKOLE”

ZAGROŻENIA WŚRÓD DZIECI I MŁODZIEŻY-EDUKACJA, PROFILAKTYKA

17 stycznia 2017

Szkoła pełni bardzo ważną rolę w procesie socjalizacji dzieci i młodzieży. Jednym z jej podstawowych zadań jest oddziaływanie wychowawcze uważane za czynnik kształtujący społeczne postawy, sprzyjający prawidłowemu współżyciu z innymi osobami. Ma ona zatem bardzo duży wpływ na kształtowanie się różnego rodzaju form życia społecznego. W szkole zaczynają tworzyć się pierwsze silne związki emocjonalne z innymi ludźmi, takie jak koleżeństwo i przyjaźń. Dzieci uczą się również zasad współpracy i współżycia z innymi członkami społeczeństwa. socjalizacja młodych ludzi w szkole nie zawsze jednak przebiega w sposób pożądany.

Czytaj więcej o: ZAGROŻENIA WŚRÓD DZIECI I MŁODZIEŻY-EDUKACJA, PROFILAKTYKA

KRYZYS MAŁŻEŃSKI. KONIEC CZY POCZĄTEK ZWIĄZKU?

17 stycznia 2017

Kryzys w związku nie musi oznaczać jego końca i rozstania. Może być szansą na wypracowanie bardziej satyfakcjonującej relacji z partnerem, większej bliskości i porozumienia, na co nie liczyliśmy już w związku. Być może zabrakło nam odwagi, wiedzy lub też motywacji by starać się bardziej o siebie nawzajem.

Czytaj więcej o: KRYZYS MAŁŻEŃSKI. KONIEC CZY POCZĄTEK ZWIĄZKU?

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2017-01-17
Data publikacji:2017-01-17
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:Sławomir Niemiec
Liczba odwiedzin:712