Aktualności
Artykuły
Centrum Wsparcia dla osób w stanie kryzysu psychicznego. Linia wsparcia 800 70 2222
Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie informuje o możliwości uzyskania całodobowej pomocy dla osób w kryzysie w ramach Centrum Wsparcia dla osób w stanie kryzysu psychicznego.
Za pomocą całodobowej bezpłatnej linii psychologowie Fundacji Itaka udzielają wsparcia w kryzysie i kierują do odpowiednich placówek mogących udzielić dalszej pomocy. W Centrum wsparcia istnieje możliwość konsultacji telefonicznej oraz mailowej z psychiatrą, pracownikiem socjalnym i prawnikiem.
Więcej informacji uzyskać można na stronie internetowej: www.liniawsparcia.pl
Czytaj więcej o: Centrum Wsparcia dla osób w stanie kryzysu psychicznego. Linia wsparcia 800 70 2222NIEODPŁATNA POMOC PRAWNA W POWIATOWYM CENTRUM SPOŁECZNO-GOSPODARCZYM
Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie informuje, iż zgodnie z ustawą z dnia 5 sierpnia 2015 r. o nieodpłatnej pomocy prawnej oraz edukacji prawnej (Dz. U. poz. 1255) można skorzystać z nieodpłatnej pomocy prawnej, świadczonej osobiście przez adwokata lub radcę prawnego.
Nieodpłatna pomoc prawna obejmuje:
- osoby, które nie ukończyły 26. roku życia,
- osoby fizyczne, którym w okresie roku poprzedzającego zostało przyznane świadczenie z pomocy społecznej na podstawie ustawy o pomocy społecznej,
- osoby, które ukończyły 65 lat,
- osoby posiadające ważną Kartę Dużej Rodziny,
- kombatantów
- weteranów,
- zagrożonych lub poszkodowanych katastrofą naturalną, klęską żywiołową lub awarią techniczną.
- kobiety w ciąży.
Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie realizuje program psychologiczno- terapeutyczny dla osób stosujących przemoc w rodzinie
ROGRAM PSYCHOLOGICZNO – TERAPEUTYCZNY DLA OSÓB STOSUJĄCYCH PRZEMOC.
Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie informuje, iż realizuje program psychologiczno- terapeutyczny dla osób stosujących przemoc w rodzinie, w formie indywidualnych spotkań. Udział w zajęciach jest bezpłatny.
Program skierowany jest do:
- osób pełnoletnich, stosujących przemoc w rodzinie zgłaszających się dobrowolnie,
- osób, kierowanych przez instytucje np. kuratorzy, ośrodki pomocy społecznej .
- absolwentów programów korekcyjno – edukacyjnych, wymagających dalszej pracy nad utrwaleniem wprowadzonych zmian.
Uczestnicy programu mają możliwość podczas spotkań rozwijać, utrwalać zmianę zachowań, pogłębić samoświadomość, poznać nowe formy zachowań prospołecznych.
Osoby zainteresowane udziałem w programie psychologiczno - terapeutycznym mogą kontaktować się z nami osobiście lub telefonicznie, (32-324-08-27, 32-324-08-14).
Dofinansowanie zakupu wózka inwalidzkiego o napędzie elektrycznym
Osoby niepełnosprawne zainteresowane uzyskaniem pomocy w zakupie wózka inwalidzkiego o napędzie elektrycznym mogą uzyskać wsparcie ze środków publicznych za pośrednictwem Narodowego Funduszu Zdrowia (na podstawie zlecenia na zaopatrzenie w wyrób medyczny). Zadanie jest realizowane zgodnie z rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 31 maja 2017 r. w sprawie wykazu wyrobów medycznych na zlecenie (Dz. U. z 2017 r., poz. 1061). Możliwość dofinansowania ze środków NFZ zakupu wózka inwalidzkiego o napędzie elektrycznym istnieje w ramach pozycji „wózek inwalidzki specjalny”, o którym mowa w załączniku do ww. Rozporządzenia.
W sytuacji, gdy limit finansowy z Narodowego Funduszu Zdrowia przeznaczony na zaopatrzenie w wyrób medyczny przysługujący w ramach ubezpieczenia zdrowotnego nie wystarcza na zakup wózka – osoba niepełnosprawna może ubiegać się o dodatkowe dofinansowanie (ze środków PFRON przekazywanych na podstawie algorytmu) – za pośrednictwem właściwego terytorialnie powiatowego centrum pomocy rodzinie. Wymagania, jakie powinni spełniać wnioskodawcy, a także tryb postępowania i zasady dofinansowania ze środków Funduszu zostały określone w rozporządzeniu Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 30 czerwca 2015 roku w sprawie określenia rodzajów zadań powiatu, które mogą być finansowane ze środków PFRON (t.j.: Dz. U. z 2015 r., poz. 926).
Szczegółowych informacji udzieli Dział ds. Osób Niepełnosprawnych lub Dyrektor PCPR.
tel.: 32-324-08-12, 32-324-08-16
Zostań rodziną zastępczą
ZOSTAŃ RODZINĄ ZASTĘPCZĄ ZGŁOŚ SIĘ DO NAS
POWIATOWE CENTRUM POMOCY RODZINIE
POSZUKUJE !!
WŚRÓD MIESZKAŃCÓW POWIATU BIERUŃSKO – LĘDZIŃSKIEGO KANDYDATÓW DO PEŁNIENIA FUNKCJI RODZINY ZASTĘPCZEJ ZAWODOWEJ POGOTOWIA RODZINNEGO RODZINNEGO DOMU DZIECKA
Czytaj więcej o: Zostań rodziną zastępczą
Rozwiń Metryka
Podmiot udostępniający informację: | |
---|---|
Data utworzenia: | 2015-10-08 |
Data publikacji: | 2015-10-08 |
Osoba sporządzająca dokument: | |
Osoba wprowadzająca dokument: | |
Liczba odwiedzin: | 22059 |