Wydarzenia

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Nabór do programu korekycjno-edukacyjnego

22 listopada 2016

W Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie obecnie odbywają się spotkania w ramach Programu Korekcyjno-Edukacyjnego dla Osób Stosujących Przemoc w Rodzinie.  Rozpoczęły się one we wrześniu i potrwają do grudnia br. Udział w zajęciach jest bezpłatny. Osoby zainteresowane udziałem w kolejnej edycji, która będzie realizowana w przyszłym roku mogą kontaktować się z nami już teraz.

Czytaj więcej o: Nabór do programu korekycjno-edukacyjnego

Zaproszenie na Grupę Wsparcia dla Osób Doświadczającej Przemocy Domowej

22 listopada 2016
Przejdź do - Zaproszenie na Grupę Wsparcia dla Osób Doświadczającej Przemocy Domowej

Zapraszamy serdecznie do udziału w grupie wsparcia organizowanej przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie osoby, które czują się krzywdzone przez swoich bliskich, a jednocześnie chcą zmienić tą sytuację i poczuć się bezpiecznie, a także poznać osoby z podobnymi doświadczeniami.


                  

Czytaj więcej o: Zaproszenie na Grupę Wsparcia dla Osób Doświadczającej Przemocy Domowej

Zaproszenie na konsultację dla par i małżeństw

22 listopada 2016
Przejdź do - Zaproszenie na konsultację dla par i małżeństw

Jeżeli Wasze małżeństwo przeżywa kryzys, coraz trudniej jest Wam rozmawiać nawet        o codziennych sprawach, jeżeli czujecie, że oddaliliście się od siebie emocjonalnie to możecie porozmawiać o tym wspólnie z psychologiem.

Celem takich spotkań jest stworzenie przestrzeni na dialog, wymianę myśli i emocji, oczekiwań co do partnera, w bezpiecznej atmosferze.

 Pary i małżeństwa zainteresowane wspólnymi konsultacjami mogą umówić się lub uzyskać więcej informacji pod numerem telefonu 32 3240827

Grupa edukacyjna dla uczestników Programu Korekcyjno- Edukacyjnego dla Osób Stosujących Przemoc w Rodzinie.

2 stycznia 2017

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie informuje, iż Program Korekcyjno- Edukacyjny dla Osób Stosujących Przemoc w Rodzinie był realizowany w okresie  od  21 września do 7 grudnia 2016 r.

W celu kontynuacji działań uczestnicy programu będą mogli uczestniczyć w Grupie Edukacyjnej.

Są to cykliczne spotkania w formie warsztatów, których celem jest  dalsza praca nad kontrolowaniem emocji i zachowań agresywnych oraz przemocowych.

Pierwsze spotkanie odbędzie się 9 stycznia o godzinie 15.30.

ZAPROSZENIE DO UDZIAŁU W GRUPACH WSPARCIA

12 sierpnia 2016

Osoby, które czują się krzywdzone przez swoich bliskich, a jednocześnie chcą zmienić tą sytuację i poczuć się bezpiecznie, a także poznać osoby z podobnymi doświadczeniami zapraszamy serdecznie do udziału w grupie wsparcia organizowaną przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie.

Grupa stwarza możliwość:

  • zdobycia wiedzy na temat twoich praw,
  • wypowiedzenia swoich opinii,
  • nabycia umiejętności otwartego i jasnego komunikowania się,
  • nauczenia się rozpoznawania i nazywania emocji,
  • poznania siebie i odzyskania wiary we własne siły i możliwości,
  • dowiedzenia się , jak inni radzą sobie z trudnościami,
  • uzyskania bezpłatnej pomocy psychologicznej , porady prawnej i socjalnej,

Zapraszamy wszystkie zainteresowane osoby do zgłaszania swojego udziału w zajęciach w każdy pierwszy poniedziałek o godzinie 15:30. W ramach grupy wsparcia planuje się przeprowadzenie cyklu spotkań, odbywających się dwa razy w miesiącu w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie (Lędziny ul. Lędzińska 24, 43 - 140).
Prowadzone zajęcia skierowane są do osób doświadczających przemocy w rodzinie, bądź zagrożonych w/w zjawiskiem, które stanowi dla nich źródło cierpienia oraz wpływa negatywnie na ich funkcjonowanie w różnych dziedzinach życia.
Celem spotkań jest między innymi udzielenie pomocy osobom dotkniętym przemocą głównie poprzez zwiększenie ich świadomości dotyczącej tego problemu, zdobycie wiedzy na temat zjawisk towarzyszących przemocy w rodzinie oraz jak tę wiedzę wykorzystać do uwalniania się z przemocy

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2015-10-19
Data publikacji:2015-10-19
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:
Liczba odwiedzin:1638