Wydarzenia

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

koordynatorzy rodzinnej pieczy zastępczej wzięli udział w Seminarium Edukacyjno-Rozwojowym

21 lipca 2016

W dniu 20.06.2016 roku koordynatorzy rodzinnej pieczy zastępczej wzięli udział   w Seminarium Edukacyjno-Rozwojowym „Integracja życia – lepiej kochać, pracować i być” organizowanym przez Centrum Pomocy Psychologicznej Terapii i Edukacji VERSO  w Tychach. Pracownicy byli uczestnikami warsztatów prowadzonych przez psychologa        dr Dorotę Krzemionkę, psychoterapeutę dr Jadwigę Koźmińską-Kiniorską oraz wykładu prowadzonego przez psychofarmakologa, neurobiologa i biochemika –  prof. dr hab. Jerzego Vetulaniego. Seminarium obejmowało tematykę dotyczącą zagadnienia tożsamości oraz tego, jak usprawnić swój mózg, aby żyć zdrowo i zachować jak najdłużej sprawność umysłową.

 

zdjęcia z seminarium

Terminy grup wsparcia

19 października 2015

13.05.2014r
Uprzejmie informujemy o najbliższych terminach grup wsparcia:

Rodziny zastępcze, które są spokrewnione z dzieckiem – 9 czerwiec w godzinach: 9:30-11:00.

Rodziny zastępcze, które nie są spokrewnione z dzieckiem – 16 czerwiec w godzinach: 9:30-11:00.

Temat spotkań: Problemy emocjonalne – gdzie szukać pomocy? Różnica pomiędzy psychologiem, psychoterapeutą i psychiatrą.

W związku ze zbliżającym się okresem wakacyjnym, kolejny cykl spotkań grup wsparcia zostanie zorganizowany od września 2014 roku. O terminach i tematach grup wsparcia rodziny zastępcze zostaną poinformowane pisemnie oraz za pośrednictwem niniejszej strony internetowej.

ZOSTAŃ RODZINĄ ZASTĘPCZĄ

19 października 2015

06.07.2015
ZOSTAŃ RODZINĄ ZASTĘPCZĄ

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie zostało wyznaczone na organizatora rodzinnej pieczy zastępczej, w związku z czym realizuje zadania w zakresie pieczy zastępczej. Zespół do Spraw Rodzinnej Pieczy Zastępczej na co dzień współpracuje z rodzinami zastępczymi, udziela im wsparcia i poradnictwa.
W związku z dużymi potrzebami w zakresie tworzenia nowych rodzin zastępczych Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie ponownie prowadzi akcję poszukiwania rodzin zastępczych.

Zachęcamy wszystkie osoby zainteresowane rodzicielstwem zastępczym do zrobienia pierwszego kroku jakim jest kontakt z tutejszą instytucją. Z otwartością i zaangażowaniem odpowiemy na wszystkie Państwa pytania, rozwiejemy pojawiające się wątpliwości i przedstawimy na czym tak naprawdę polega pełnienie tej ważnej roli jaką jest rodzina zastępcza. Naprawdę warto…

Lidia Żurek – Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Lędzinach

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2015-10-19
Data publikacji:2015-10-19
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:
Liczba odwiedzin:1725