Archiwum

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

NABÓR UCZESTNIKÓW DO PROGRAMU KOREKCYJNO – EDUKACYJNEGO DLA OSÓB STOSUJĄCYCH PRZEMOC W RODZINIE

12 sierpnia 2016


Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie informuje, że trwa nabór uczestników do programu korekcyjno-edukacyjnego dla osób stosujących przemoc w rodzinie. Udział w zajęciach jest bezpłatny.

Adresaci programu:

Program adresowany jest do pełnoletnich osób stosujących przemoc. Kandydaci do udziału w Programie muszą zachowywać abstynencję od alkoholu i innych środków odurzających. Do Programu kwalifikowane są:

Czytaj więcej o: NABÓR UCZESTNIKÓW DO PROGRAMU KOREKCYJNO – EDUKACYJNEGO DLA OSÓB STOSUJĄCYCH PRZEMOC W RODZINIE

ZAPROSZENIE DO UDZIAŁU W SPOTKANIACH GRUPY WSPARCIA

20 października 2015

Osoby, które czują się krzywdzone przez swoich bliskich, a jednocześnie chcą zmienić tą sytuację i poczuć się bezpiecznie, a także poznać osoby z podobnymi doświadczeniami zapraszamy serdecznie do udziału w grupie wsparcia organizowaną przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie.

Grupa stwarza możliwość:

  • zdobycia wiedzy na temat twoich praw,
  • wypowiedzenia swoich opinii,
  • nabycia umiejętności otwartego i jasnego komunikowania się,
  • nauczenia się rozpoznawania i nazywania emocji,
  • poznania siebie i odzyskania wiary we własne siły i możliwości,
  • dowiedzenia się , jak inni radzą sobie z trudnościami,
  • uzyskania bezpłatnej pomocy psychologicznej , porady prawnej i socjalnej,

Zapraszamy wszystkie zainteresowane osoby do zgłaszania swojego udziału w zajęciach w każdy pierwszy poniedziałek o godzinie 15:30. W ramach grupy wsparcia planuje się przeprowadzenie cyklu spotkań, odbywających się dwa razy w miesiącu w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie (Lędziny ul. Lędzińska 24, 43 - 140).
Prowadzone zajęcia skierowane są do osób doświadczających przemocy w rodzinie, bądź zagrożonych w/w zjawiskiem, które stanowi dla nich źródło cierpienia oraz wpływa negatywnie na ich funkcjonowanie w różnych dziedzinach życia.
Celem spotkań jest między innymi udzielenie pomocy osobom dotkniętym przemocą głównie poprzez zwiększenie ich świadomości dotyczącej tego problemu, zdobycie wiedzy na temat zjawisk towarzyszących przemocy w rodzinie oraz jak tę wiedzę wykorzystać do uwalniania się z przemocy

Dane teleadresowe podmiotów oraz organizacji pozarządowych, a także zakres realizowanych przez nie oddziaływań w szczególności korekcyjno-edukacyjnych wobec osób stosujących przemoc w rodzinie.

20 października 2015

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2016-08-12
Data publikacji:2016-08-12
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:Sławomir Niemiec
Liczba odwiedzin:849